OBAVJEŠTENJE 08.03.2017.

Dana 03. marta 2017. godine u Podgorici, održana je Redovna Skupština Sindikalne organizacije sudova za prekršaje Crne Gore.

Skupštini su prisustvovali: Danijela Vojvodić, Darka Bošković, Nataša Papović, Rada Vujović iz Nikšića, Rada Vujović iz Berana, Slavka Perković, Milijana Šćepanović, Stojanka Maksić, Snežana Kojović, Antoneta Marniković, Slobodanka Purlija, Slađana Bajović, Suzana Savović, Jelena Radić, Anela Kačar, Hajdana Brnović, Milanka Tomović, Biljana Bojović, Mitar Ivanović, Rade Perović, Miloš Đurović, Nebojša Vešović, Zoran Marsenić, Amel Agović, Zoran Kovačević, Ivan Pavićević, Budimir Radulović, Miloš Jovović i Saša Šimun.

Uvodnom dijelu Skupštine prisustvovao je Nenad Rakočević-predsjednik Sindikata uprave i pravosuđa Crne Gore koji je pozdravio učesnike Skupštine i ukratko prezentovao tekuće aktivnosti granskog sindikata, uz poseban osvrt na niz aktuelnih pitanja.

Radnim dijelom Skupštine predsjedavao je Saša Šimun-predsjednik Sindikalne organizacije.

U skladu sa utvrđenim dnevnim redom Skupština je usvojila Zapisnik sa redovne Skupštine od 15. aprila 2016. godine, usvojila Poslovnik o svom radu, usvojila izvještaje o radu organa Sindikalne organizacije za 2016. godinu, donijela Plan rada za 2017. godinu i usvojila Pravilnik o raspolaganju sindikalnom članarinom. Takođe, Skupština je dala saglasnost Izvršnom odboru za podnošenje inicijative za izmjene i dopune Statuta Sindikata uprave i pravosuđa Crne Gore i Saveza sindikata Crne Gore.

Pored navedenog, na Skupštini su razmijenjena mišljenja u vezi sa načinom rješavanja pojedinih problema vezanih za rezultate upitnika koji je Sindikalna organizacija sprovela krajem 2016. godine i statusom savjetnika u sudovima za prekršaje, kao i niz tekućih pitanja.

U toku rada Skupština je iskazala puno jedinstvo, kako u pogledu odlučivanja, tako i u pogledu planiranja budućih aktivnosti koje su, kako je ocijenjeno, postavljene na realnim osnovama.

Zapisnik sa Skupštine biće blagovremeno objavljen na sajtu Sindikalne organizacije.